Arama Motoru Optimizasyonu


Search Engine Optimization Türkçesi Arama Motoru Optimizasyonu olan seo kavramı, sektörlerin internete kaymasıyla çok büyük önem kazanmıştır. Eğitimimizin il aşamasında Google” arama motorunun tarihçesinde bahsedilerek kuruluş ve gelişim aşamaları anlatılmaktadır.

Google şirketinin kuruluş ve gelişim aşamasını anlayan öğrencimize, sonrasında arama motoru mantığı anlatılarak Google’nin algoritmasından detaylı olarak bahsediliyor. Bun yanında seonun amacının ne olduğu ve kullanacağımız terimler anlatılıyor.

Seo yapılırken birden çok mantıkla hareket edilir. Seo da en önemli konu olan doğallık, çeşitlilik, sadelik, farklılık kavramlarından bahsedilir. Google arama motorunun siteler için kullandığı birden fazla servisleri vardır. Google Trens, Google Analiystc, Google Adwords , Google Maps gibi bazı servisleri detaylı olarak nasıl kullanılır, seoya etikileri nelerdir konuları işlenir.

Site çalışmaları yapılırken veya bittikten sonra sitemizde yapacağımız anahtar kelime çalışmaları, faydaları seoya etkileri. Sitemizi oluştururken Google’un bize söylediği sitenizi bana optimize edin. Yani Site İçi  çalışmaları meta taglar ( title, description, keywords), sayfa başlığı, yazı başlığı, konu başlığı, resim boyutları, resim açıklamaları, link yapıları sayfa hızı vs. gibi birçok konulara değinilir.

Site yapım çalışmaları bittikten sonra yapılması gereken  Site Dışı  seo çalışmaları yani dizin çalışmaları, backling çeşitliliği, kalitesi, sürekliliği, sayısı gibi derslere başlanır. Sosyal Medya hayatımıza girmesiyle seo kavramı da başlı başına değişmiştir. Facebook, Twitter, Friendfeed gibi sosyal medya platformları etkin kullanarak, seoya etkileri, uygulamalı olarak bahsedilir. Seo çalışması yapılırken seçeceğimiz sunucu, alan adı gibi konulardan sonra uygulama aşamasına geçilerek öğrencilerimizle bir proje şeklinde çalışmalar oluşturulur.


SEO HİZMETLERİMİZ İÇİN BİZDEN TEKLİF ALIN

TEKLİF İSTE
Sizi Arayalım